W poniedziałek na Pomorzu będzie deszczowo! – Prognoza na 2 stycznia

W nowym tygodniu pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i na północy województwa niewkluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość szybko spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.