We wtorek będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 27 grudnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz bardzo zróżnicowane i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północy i południu naszego kraju oraz w górach niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.