We wtorek przez Pomorze mogą przejść burze! – Prognoza na 27 grudnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego oraz wysokiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie chłodne i dodatkowo też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

 Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne i z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie dość szybko rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.