W środę będzie deszczowo i nieco cieplej! – Prognoza na 21 grudnia

W kolejnych godzinach nad obszarem naszego kraju oraz w górach i nad morzem również pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu Polski i w górach. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do +3°C. Wiatr na ogół słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do nawet +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.