W środę na Pomorzu nadal będzie deszczowo! – Prognoza na 21 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto napływać będzie chłodne oraz nieco cieplejsze i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznące deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.