W poniedziałek przez Polskę przejdą opady marznące! – Prognoza na 19 grudnia

Nad obszarem naszego kraju oraz w górach i na Wybrzeżu pogodę będzie kształtować początkowo układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto od nowego tygodnia pojawią się opady marznącego deszczu oraz między innymi napływać będzie mroźne i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie początkowo bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite, umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu mogą występować nad wodami Morza Bałtyckiego. Temperatura powietrza wyniesie od -17°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz lekko wzrośnie a potem zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1038 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o słabym i silnym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów i z większymi przejaśnieniami powinno być na południowym wschodzie i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nada będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.