W poniedziałek na Pomorzu pojawi się deszcz marznący! – Prognoza na 19 grudnia

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować początkowo będzie jeszcze układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i między innymi wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego przyniesie ze sobą opady deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +1°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.