W czwartek nadal mogą występować opady marznące! – Prognoza na 1 grudnia

W kolejnych godzinach nad obszar naszego kraju i Bałtyk nadal napływać będzie mroźne oraz chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę w Polsce oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie zgniły wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.