W czwartek na Pomorzu możliwe są opady marznące! – Prognoza na 1 grudnia

Na początku nowego miesiąca pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie zgniły wyż oraz między innymi cały czas napływać będzie mroźne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.