W środę na Pomorzu będzie chłodno i z przejaśnieniami! – Prognoza na 16 listopada

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i mroźne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i być może w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i nadal będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.