Możliwe pierwsze opady śniegu oraz mróz i burze! – Ważne Prognozy

W kolejnych dniach stopniowo do Polski zacznie napływać mroźne powietrze znad Rosji. Ponadto możliwe będą pierwsze w tym roku opady śniegu, którym towarzyszyć będą również opady konwekcyjne a nawet mróz i silny wiatr.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Podczas najbliższych dni prognozujemy sporo słońca oraz między innymi znaczne spadki temperatury poniżej zera. W zamian tego pod koniec tygodnia stopniowo pogoda zacznie się zmieniać oraz możliwe będą fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą opady deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu, którego początkowo spodziewali by się mieszkańcy obszarów górskich oraz zachodniej, południowej, centralnej i wschodniej części Polski.

Źródło Danych - MeteoCenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Dodatkowo temperatura powietrza za dnia do końca listopada i na początku grudnia oscylować będzie od +1°C do +11°C. Jedynie noce i ranki będą mogły przynosić ze sobą przymrozki i siarczysty mróz, który w różnej części naszego kraju oraz nad morzem i w górach przyniesie spadek temperatury powietrza do nawet -6°C/-12°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Wygląda też na to, że zima może i niezbyt się utrzyma również na początku pierwszej dekady grudnia. Ale będą też miejsca gdzie pojawi się odwilż oraz szybka wymiana mas powietrza, której towarzyszyć będą wichury a nawet niewykluczone burze śnieżne i opady marznącego deszczu, które powodować będą niebezpieczną gołoledź na drogach i chodnikach.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy pogoda w najbliższych dniach będzie nam przynosić dużo niespodzianek w pogodzie po opady śniegu oraz deszcz ze śniegiem a nawet możliwe są burze z opadami konwekcyjnymi i silnym wiatrem, który może powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Comments are closed.