W poniedziałek będzie mglisto i z przejaśnieniami! – Prognoza na 31 października

Na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się gęste oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Jedynie umiarkowanie i porywiście wiał będzie nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.