W poniedziałek przez Pomorze przejdą burze! – Prognoza na 24 października

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego niewykluczone będą między innymi burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie oscylować będzie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą rozwijać się gwałtowne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.