W poniedziałek będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 24 października

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznych oraz wyż. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Bałtyku i północy Polski nad ranem niewykluczone będą burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w górach na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i stopniowo spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą pojawiać się gwałtowne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.