Weekend na Pomorzu będzie dynamiczny! – Prognoza od 21 do 23 października

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie województwa niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza oscylować będzie w okolicach +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem i gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie się wahać i pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w całym pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie się wahać oraz rosnąć i między innymi od nowa zacznie też spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.