W piątek będzie pochmurnie i deszczowo! – Prognoza na 21 października

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, której jedynie na zachodzie i częściowo północy Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Pomorzu zachodnim niewykluczone nad ranem są także lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać o pomału spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz na zachodzie i północy naszego kraju nadal będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części Polski i nad morzem niewykluczone są także lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.