We wtorek na Pomorzu pogoda będzie dynamiczna! – Prognoza na 18 października

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko zacznie się wahać i będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.