We wtorek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 18 października

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane oraz i ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz na zachodzie i północy Polski przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach podczas burz i na Bałtyku może dochodzić on do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo do wieczora dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.