We wtorek na Pomorzu będą rozwijać się burze! – Prognoza na 13 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz wilgotne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, której jedynie nad samym morzem i w zachodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.