We wtorek przelotnie popada deszcz i zagrzmi! – Prognoza na 13 września

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju i nad morzem w dalszym ciągu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto w ciągu doby nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem oraz częściowo na północy Polski i Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i Pomorzu możliwe są również lokalne burze z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach oraz na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.