W piątek nadal będą rozwijać się burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 9 września

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski również napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C/+19°C na północnym wschodzie i wschodzie kraju do +20°C/+24°C termometry pokażą w górach oraz na dużym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i nadal będzie się wyraźnie wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.