W weekend przez Pomorze będą przechodzić burze! – Prognoza od 9 do 11 września

W kolejnych godzinach i przez weekend nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem do końca weekendu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i wyraźnie zacznie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz miejscami ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i z północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz stopniowo zacznie już rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.