Wrzesień przyniesie bardzo zmienną pogodę i miejscami burze! – Wstępne Prognozy

Za nami wakacje, które zakończyły się upalnie i ze zmienną pogodą na dużym obszarze kraju i nad morzem. Najbliższe dni wrześniowego miesiąca również zapiszą się ciepło i ze zmienną temperaturą powietrza, której towarzyszyć będą opady konwekcyjne a nawet burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Obszar kraju pozostanie w bardzo zmiennej i ciepłej masie powietrza, której sprzyjać będą przebłyski słońca na niebie oraz przelotne opady konwekcyjne a nawet burze i trąby wodne. Temperatura powietrza we wrześniu oscylować będzie od +10°C/+23°C do nawet +25°C/+30°C. Jedynie noce i poranki w różnej części kraju w tym Polski mogą przynosić lokalne przymrozki. Ponadto tak bardzo zmiennej i szybkiej wymianie mas powietrza na obszarze Polski i w pozostałej części kraju będą sprzyjać korzystne warunki do rozwoju burz a nawet trąb powietrznych.

Źródło Danych - MeteoCenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

W zamian tego na stopniowe ocieplenie i kolejny upał możemy przygotować się od nowego tygodnia. I wtedy na dużym obszarze i nad morzem temperatura powietrza oscylować będzie od +20°C/+25°C do nawet 26°C/+30°C. Szczególnie najcieplej i upalnie były by na zachodzie oraz między innymi na Pomorzu, południu i wschodzie Polski.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Po czym pod koniec nowego tygodnia na dużym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach zaznaczył by się dynamiczny system frontów atmosferycznych, którym towarzyszyły by opady konwekcyjne i burze. Dodatkowo po przejściu frontów atmosferycznych i podczas ich występowania temperatura powietrza za dnia i wieczorem oscylowała by od +12°C/+16°C nad morzem oraz częściowo na północy i zachodzie Polski do +18°C/+30°C termometry pokazały początkowo by na pozostałym obszarze naszego kraju i wschodzie Polski.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy wrzesień zapisze się pod znakiem pogody w kratkę oraz dodatkowo tak bardzo szybkie wymiany mas powietrza oraz duże skoki i wahania ciśnienia atmosferycznego będą źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Szczególnie osoby chore i starsze będą mogły doczuwać bóle głowy i senność.

 

 

Comments are closed.