W weekend będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza od 3 do 4 września

W kolejnych godzinach i do końca weekendu pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto pogoda dopisze spacerom oraz między innymi nad Bałtyk i obszar Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo w górach i na Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Jedynie nieco chłodniej i z lokalnymi przymrozkami może być w górach oraz minimalna temperatura powietrza oscylować będzie tam w okolicach 0°C i +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo w górach i na Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południowym zachodzie i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południowym zachodzie i południu naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+19°C w górach i na południu Polski do +21°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.