W środę na Pomorzu możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 31 sierpnia

W ostatni dzień miesiąca pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który poprawiać będzie pogodę oraz między innymi źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym w ciągu doby nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i wilgotne powietrze z północnego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.