W środę lokalnie przejdą burze i zza chmur wyjdzie słońce! – Prognoza na 31 sierpnia

W ostatni dzień miesiąca nad Bałtyk o obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wodami Morza Bałtyckiego oraz częściowo na północy i w województwie Kieleckim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.