Kolejne dni będą bardzo upalne i miejscami burzowe! – Ważne Prognozy

W kolejnych dniach ostatniego miesiąca wakacji. Nad obszarem Polski i Bałtykiem dominować będzie bardzo ciepła i zróżnicowana masa powietrza, która zachęcać będzie do wypoczynku nad morzem i w górach. Ponadto pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz, którym z upływem dni towarzyszyć będą przebłyski słońca oraz silne opady deszczu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Najbliższe dni będą nad obszarem kraju w tym Polski i Bałtykiem upływać pod znakiem słońca i burz. W zamian tego temperatura powietrza w cieniu oscylować będzie w różnej części kraju i nad morzem do nawet +30°C/+40°C. Jedynie nieco chłodniej i ze zmienną pogodą będzie w godzinach wieczornych oraz nocą i podczas frontów atmosferycznych.

Źródło Danych - MeteoCenter.net

Źródło Danych – MeteoCenter.net

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast ostatnie dwa tygodnie wakacji również mogą być pod wpływem gorącej i bardzo zmiennej masie powietrza, która źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Dodatkowo duża różnica temperatury powietrza sprzyjać będzie w rozwoju burz o zmiennej aktywności. Ponadto termometry w cieniu będą pokazywać bardzo zmienną i wysoką temperaturę oscylującą od +15°C/+20°C do nawet +30°C/+40°C.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie burzowo zacznie stopniowo robić się od najbliższego poniedziałku 15.08. I wtedy nad obszarem Polski oraz nad morzem i w górach będą rozwijać się gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu oraz z gradem i porywistym wiatrem. Dodatkowo temperatura powietrza w cieniu od nowego tygodnia oscylować będzie od +30°C do nawet +40°C. Poza tym będzie pogoda bardzo dynamiczna i niekorzystna dla osób chorych i starszych oraz wzrośnie duże zagrożenie pożarowe w lasach i nie tylko.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - MeteoCenter.net

Źródło Danych – MeteoCenter.net

Tak więc kochani jak już wcześniej pisaliśmy. W najbliższe i ostatnie dni wakacji warto jeszcze wykorzystać pogodę na spacer lub nad morze albo w góry. Dlatego korzystajmy z ostatnich promienni słonecznych oraz chrońmy nasze głowy i ciało od dużego nasłonecznienia, które źle będzie wpływać na nasz organizm i zdrowie.

Comments are closed.