W piątek będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza na 12 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałty i obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i upalne powietrze z południowego wschodu i północnego wschodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze prognozowane są gwałtowne burze i lokalne burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz częściowo na zachodzie i północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C/+26°C w górach na południu i wschodzie Polski do +27°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.