W poniedziałek pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 8 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar naszego kraju nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce w ciągu doby i nad morzem kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i lekko spadnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz na wschodzie i południowym wschodzie naszego kraju może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C/+22°C w górach i nad samym morzem do +23°C/+29°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać i pomału zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.