W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 8 sierpnia

Nowy początek tygodnia na Pomorzu i nad morzem będzie pod wpływem wyżowej pogody. Ponadto nad nasze województwo i Bałtyk cały czas napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego do godzin porannych powinno być bez opadów i burz. Dodatkowo utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem i w całym pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne i zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.