Weekend na Pomorzu przyniesie burze i przejaśnienia! – Prognoza od 5 do 7 sierpnia

W kolejnych godzinach i przez weekend nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie początkowo upalne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę do końca weekendu na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz front atmosferyczny i między innymi  wyż, który w sobotę przyniesie więcej przejaśnień i słońca na niebie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie na ogół występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się burze z ulewnym deszczem oraz z opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne a nad ranem zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przez całą noc i do sobotniego poranka będzie przynosić ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie na ogół bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć i od nowa zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku również będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie nadal się wahać i stopniowo też rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi przez cały dzień i w godzinach wieczornych występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać i pomału też rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.