W piątek będzie upalnie oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 5 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również powinno być bez mgieł i zamgleń. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Pomorzu oraz nad Bałtykiem przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są również burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Jedynie nieco chłodniej będzie w dalszym ciągu w górach z temperaturą powietrza oscylującą do +14°C/+15°C. Wiatr pozostanie z nami słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie lekko się wahać i zacznie też spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również powinno bez mgieł i zamgleń. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym wschodzie oraz w Centrum na wschodzie w górach i na południu naszego kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.