W czwartek na Pomorzu i nad morzem będzie upalnie! – Prognoza na 4 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie ciepłe oraz upalne i mało wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie ciepło i na ogół bez mgieł i opadów. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane zachmurzenie, które jedynie wieczorem na zachodzie województwa i nad samym morzem może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +32°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.