W czwartek będzie gorąco i bardzo upalnie! – Prognoza na 4 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto znajdować będziemy się pod wpływem układu wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego, który w ciągu dnia i nocy źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będzie bez opadów i mgieł. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Jedynie nieco chłodnie z temperaturą oscylujące w przedziale +12°C/+13°C będzie w górach. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie gorąco i bardzo upalnie. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz częściowo na Pomorzu wieczorem może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z opadami gradu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do nawet +37°C. Jedynie nieco chłodniej ale i tak bardzo ciepło z temperaturą do +25°C będzie w Zakopanem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i pomału zacznie też spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.