W środę nadciągnie fala upałów i będzie pogodnie! – Prognoza na 3 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski napływać będzie coraz gorętsze i na ogół suche powietrze zwrotnikowe z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem, oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się lokalne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz zachodu po południowy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.