W środę na Pomorzu i nad morzem będzie upalnie! – Prognoza na 3 sierpnia

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w ciągu doby nad morzem i między innymi też na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie upalnie oraz bez opadów i burz. Ponadto nad samym morzem i na Pomorzu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +31°C do +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać i lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.