We wtorek na Pomorzu pogodą zachęci do spacerów! – Prognoza na 2 sierpnia

W kolejnych godzinach i na początku nowego miesiąca nadal nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który miejscami źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i stopniowo zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C/+23°C nad morzem do +25°C/+27°C termometry pokażą na przeważającym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.