W poniedziałek będzie bardzo ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 1 sierpnia

Na początku nowego miesiąca pogodę w naszym kraju i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto w kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na południu w górach w Centrum i na wschodzie Polski niewykluczone również będą burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora początkowo będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.