Do Polski napłynie kolejna fala upałów i burz! – Wstępne Prognozy

Od kilku dni nad Bałtykiem i obszarem Polski dominują dwie skrajne oraz miejscami bardzo ciepłe i niestabilne masy powietrza. Ponadto duże zróżnicowanie ciśnienia atmosferycznego w kolejnych dniach i na początku przyszłego tygodnia będzie źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar kraju w tym Polski w kolejnych dniach będzie mijać pod znakiem bardzo zmiennej pogody, której towarzyszyć będą opady konwekcyjne oraz burze na przemian ze słońcem. W zamian tego temperatura powietrza w różnej części Polski oraz nad morzem i w górach oscylować będzie od +12°C do 30°C. Jedynie noce i ranki zrobią się chłodne oraz między innymi temperatura nocą i o poranku spadnie gdzieniegdzie do nawet +8°C/+5°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - MeteoCenter.eu

Źródło Danych – MeteoCenter.eu

Natomiast nieco inaczej wyglądają prognozy na początek nowego miesiąca. I wtedy z początkiem przyszłego tygodnia i weekendu wzrośnie ryzyko na powrót groźnych upałów i burz, którym sprzyjały by przebłyski słońca na niebie oraz niewykluczone groźne zjawiska atmosferyczne.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Dodatkowo temperatura powietrza w cieniu w różnej części kraju oraz na obszarze całej Polski i między innymi nad morzem wrosła by do nawet +35°C/+40°C. Ponadto upalna pogoda zapewne spowoduje wzrost zagrożenia pożarowego w lasach i nie tylko na dużym obszarze kraju. Groźne upały również dały by się ze znaki we Francji oraz w Niemczech i też na pozostałym obszarze Europy.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani jak widzimy lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Dlatego warto wykorzystać ostatnie dni oraz sierpień na wakacje nad morzem gdzie pogoda zachęcać będzie miejscami do plażowania i spacerów na świeżym powietrzu.

 

 

Comments are closed.