W środę pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 27 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północnym wschodzie w górach oraz na wschodzie i południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C/+22°C nad morzem i w górach do +23°C/+25°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i stopniowo rosnące oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.