We wtorek na Pomorzu będzie gorąco oraz możliwe są burze! – Prognoza na 26 lipca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym nad Bałtykiem i podczas burz będzie on w porywach dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C/+24°C nad morzem i w zachodniej części województwa do +28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Pomorza. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa się wahać i pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Comments are closed.