We wtorek będzie gorąco oraz przejdą nad Polską burze! – Prognoza na 26 lipca

W kolejnych godzinach nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze północnego zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz nad Bałtykiem w górach i częściowo też na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju i nad morzem pojawią się również burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach podczas burz i nad Bałtykiem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawiać będą się burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie od nowa się wahać i będzie pomału rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.