W poniedziałek na Pomorzu będzie upalnie i wietrznie! – Prognoza na 25 lipca

Z początkiem nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski będzie napływać dość chłodne oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę nad morzem i na Pomorzu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać i zacznie stopniowo spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym do wieczora powinno jeszcze być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +30°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.