W poniedziałek będzie upalnie oraz możliwe są burze! – Prognoza na 25 lipca

W kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar Polski napływać będzie dość chłodne oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo w ciągu doby nad morzem i w naszym kraju pogodę kształtować będzie wyż oraz układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, który od zachodu zacznie przynosić ze sobą kolejne burze z opadami konwekcyjnymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie Polski może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i stopniowo zacznie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie gorąco i bardzo upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad morzem oraz na zachodzie i południowym zachodzie kraju pod wieczór przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym. Dodatkowo w tej części Polski i nad Bałtykiem niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do nawet +36°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.