W poniedziałek zrobi się gorąco oraz możliwe są burze! – Prognoza na 18 lipca

W kolejnych godzinach i na początku nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar Polski napływać zacznie dość ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę w ciągu doby nad morzem i w naszym kraju kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi początkowo będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie dość stabilne i lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i między innymi też niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz częściowo na zachodzie w górach i na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.