W poniedziałek na Pomorzu zrobi się cieplej! – Prognoza na 18 lipca

Na początku nowego tygodnia nad Bałtyk i obszar północnej części Polski napływać będzie dość ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W dodatku pogodę w ciągu doby nad morzem i na Pomorzu kształtować będzie wyż, który czasami źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w Centrum i na wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C/+22°C nad morzem do +24°C/+25°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i zacznie pomału też spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.