Zapowiada się bardzo ciepło i upalnie oraz przejdą burze! – Ważne Prognozy

W najbliższych dniach i na początku nowego miesiąca nad obszar Polski i Bałtyk napływać będzie upalne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Dodatkowo pojawią się fronty atmosferyczne oraz burze, którym towarzyszyć będzie bardzo zmienna pogoda i silny wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Jak wynika z najnowszych aktualizacji modeli numerycznych. Nad obszar kraju w tym też do Polski w kolejnych dniach wakacji nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz upalne powietrze, które w wielu miejscach przyniesie sporo dynamiki pogodzie.

Źródło Danych - Meteocenter.eu

Źródło Danych – Meteocenter.eu

Ponadto temperatura powietrza w różnej części kraju i nad morzem w ciągu dnia i wieczorem oscylować będzie w przedziale od +11°C do +25°C. W zamian tego póki co najcieplej zapowiada się od przyszłego tygodnia a dokładnie i stopniowo od poniedziałku 18.07. I wtedy temperatura powietrza w cieniu na dużym obszarze Europy i Polski wzrosła by do nawet +35°C/+40°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo tak bardzo zmiennej i dynamicznej pogodzie towarzyszył by system frontów atmosferycznych, który związany był by z układami niskiego ciśnienia. Z kolei duży kontrast temperatury i podwyższone warunki kinematyczne miejscami sprzyjały by w rozwoju burz z opadami konwekcyjnymi. Ponadto nad ciepłymi wodami Morza Bałtyckiego i na dużym obszarze Polski pojawiły by się również trąby wodne a nawet dobrze rozbudowane zalążki kondensacyjne jak i trąby powietrzne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - Meteocenter.net

Źródło Danych – Meteocenter.net

Z kolei z początkiem nowego miesiąca wakacji. W dalszym ciągu pogoda w naszym kraju upływać będzie pod znakiem bardzo dynamicznej i zmiennej pogody, którą towarzyszyć będą układy wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi fronty atmosferyczne na przemian z przebłyskami słońca na niebie. I z takim właśnie typem pogody będzie się zmagać prawdopodobnie do końca wakacji.

Comments are closed.