W środę będzie gorąco oraz możliwe są burze! – Prognoza na 13 lipca

Nad Bałtyk i obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północnym wschodzie w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju możliwe są burze z ulewnym deszczem i opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północnym wschodzie w Centrum na wschodzie i południowym wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.