W piątek będzie upalnie oraz przejdą bardzo groźne burze! – Prognoza na 1 lipca

Nad obszar Polski i Bałtyk nadal napływać będzie w kolejnych godzinach ciepłe oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i bardzo silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się bardzo groźne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia oraz pojawią się też opady gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +20°C. Wiatr na ogół będzie słabo oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Dodatkowo podczas burz w porywach może on dochodzić do 90-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i bardzo silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się bardzo groźne burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, które powodować będą błyskawiczne podtopienia i zalania oraz grad. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do nawet +36°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i północnego – zachodu. W zamian tego podczas burz w porywach może on dochodzić do nawet 100-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.