Na Pomorzu i nad morzem będzie burzowo! – Prognoza od 1 do 3 lipca

W kolejnych godzinach i przez weekend nad Bałtyk i obszar północnej części Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę nad morzem i Pomorzu w ciągu doby i do końca weekendu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi i między innymi wyż, który zacznie stopniowo też poprawiać pogodę.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się burze, którym towarzyszyć też ulewne opady deszczu oraz grad. Temperatura powietrza wyniesie +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i lekko się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na Pomorzu i nad morzem będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się bardzo groźne burze, którym towarzyszyć będzie spora ilość wyładowań atmosferycznych oraz między innymi ulewne opady deszczu i gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +33°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i północnego – zachodu. W zamian tego podczas burz w porywach może on dochodzić do nawet 100-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i wieczorem zacznie stopniowo już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i bardzo silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też bardzo groźne burze, którym między innymi towarzyszyć będą ulewne opady deszczu i gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego podczas burz w porywach może on dochodzić do nawet 100-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem oraz na wschodzie w Centrum i na południu województwa niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie nad Bałtykiem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i potem zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.